فواید ورزش منظم

ورزش منظم و ماهیچه ها
بیشتر مردم می دانند که ورزش موجب تقویت ماهیچه ها می شود و آنها را قوی نگه می دارد.اما آیا می دانستید که ماهیچه های قوی کالری بیشتری را می سوزانند؟
عضله یک توده بافت متابولیکی است . پس حجم زیاد ماهیچه ها، نیاز به کالری بیشتری دارد. حتی زمانی که شما کاری انجام نمی دهید.تحقیقات نشان داده است که برای افزایش نیم کیلو به حجم ماهیچه ها روزانه مقدار۳۰ تا ۵۰ کالری باید بسوزانید.
مردان به علت داشتن حجم بالای ماهیچه مقدار کالری موجود در بدن خود را سریعتر می سوزانند و نسبت به زنان سریعتر وزن کم می کنند. پس زنان برای نگه داشتن تناسب اندام و ماندن در وزن ایده آل نیاز به ورزش مداوم و روزانه دارند.
ورزش منظم و استخوان ها
ورزش های منظم، مخصوصا ورزشهایی که با تحمل وزن بدن همراه است؛مانند دویدن، پیاده روی یا رقص استخوان ها را قوی نگه می دارد و به رشد آن کمک می کند. این دسته از ورزشها باعث افزایش توده های استخوانی و مقاومت بدن می شود.
ورزش و پوست
ورزش منظم موجب افزایش گردش خون و رساندن مواد مغذی به بدن میشود . و از این طریق به از بین بردن سموم بدن کمک می کند . ورزش مقدار اکسیژن موجود در پوست را افزایش می دهد و موجب تولید طبیعی کلاژن در بافت ها می شود. بعد از ورزش به دلیل افزایش اکسیژن در جریان خون رنگ پوست نیز بهبود می یابد.
ورزش و استرس
کاهش وزن با تردمیل موجب کاهش هورمون های استرس در بدن می شود در نتیجه ضربان قلب آهسته ترموجب آرامش عروق خونی و کاهش فشار خون می شود ورزش موجب افزایش آرامش و کاهش تنش عضلانی می شود.
ورزش و خلق و خوی
تحقیقات نشان می دهد که ورزش منظم باعث کاهش علایم افسردگی متوسط و آمادگی جسمانی روانی را افزایش می دهد. ورزش حتی می تواند با تولید ماده شیمیایی خاصی در بدن موجب بهبود حالات روحی و روانی افراد شود.
اندورفین هورمون هایی در مغز هستند که با احساس های شاد و مثبت در ارتباط هستند. سطح پایین اندورفین با افسردگی همراه است. در طول تمرین ورزشی ، سطح پلاسما از این ماده افزایش می یابد که کمک زیادی به کاهش علائم افسردگی میکند. بررسی های اخیر سازمان بین الملی ملی بهداشت و تغذیه نشان می دهد که احتمال ابتلا به افسردگی در افرادی که از لحاظ فعالیت بدنی ضعیف هستند، بسیار بالاست.
ورزش همچنین موجب افزایش سروتونین در مغز می شود.سروتونین مواد شیمیایی است که ارسال پیام های خاص از سلول های مغز به یک دیگر را بر عهده دارد. هر چند که تنها درصد کمی از همه سروتونین در مغز واقع شده است، این ناقل عصبی نقش کلیدی در آرام نگه داشتن خلق و خو و فکر است.

فواید ورزش منظم

1

2

3

4

5

6

7

8

09126430014  44463041-44462905

تهران ،‌ میدان پونک ، بلوار میرزابابایی ، ساختمان سبز ،‌پلاک 4

گروه طراحی سایت و توسعه وب راشل